Anise

Anise

Send order by email, fax, or snail mail.
Download Order Form

DAYS:  75

Anise should be grown in every home garden for ornamental and border effect. Anise is used for flavoring candies, salads, poultry and in fragrance. Leaves can be used for garnish.  Has a very nice spicy, licorice taste. 

Description Price per Unit
UNIT SIZE: 1 oz
$3.75
UNIT SIZE: 4 oz
$9.40
UNIT SIZE: 8 oz
$14.45
UNIT SIZE: 1 lb
$22.25
Back To Top